Korálková mánie


Korálky… to musí být láska na první pohled. Všechny ty velké a malé kuličky vyrobené ze dřeva, plastu nebo skla s dírkou uprostřed jsou stálicemi několika staletí. V dětství jsme si spolu s kamarádkami vyráběli první náramky přátelství. Později jsme se pokoušely o složitější kreace. Podle přesných instrukcí se začaly vyrábět první šperky, které jsme kdy vlastnily. A potom jsme jim odrostly. Tedy alespoň většina. Zjistili jsme, že pestrobarevné korálkové šperky nejsou úplně vhodné na každodenní nošení. Teda alespoň pokud nepatříte do skupiny éterických čarodějek, lesních divoženek nebo romantických nomádek. Nebo jsme najednou pro spoustu jiných zájmů neměly dostatek času.

Ovšem 21. století slaví návrat ke korálkům v kterémkoliv věku. Korálky již nejsou jen lacinou záležitostí, která zabaví malá děvčátka na několik odpolední. Velkým hitem se stali zejména personalizované korálkové náramky se jmény či náramky z přírodních materiálů. Náramkům z přírodních materiálů se připisují kouzelné účinky, ale hlavně vypadají na zápěstí opravdu dobře.                                                

                                                    

Další velikou revoluci mezi korálky přinesla firma Pandora. Asi těžko bychom hledali někoho, kdo netuší o čem je právě řeč, ale pro jistotu jejich koncept přiblížím případným nováčkům. Pandora vyrábí korálky ze sterlingového stříbra a ne ledajaké. Obvyklý kulatý tvar je pasé. Najdete korálek ve tvaru srdce, květiny nebo čehokoliv co Vás jen napadne? Pes? Máte ho mít! Kouzelný zámek? Říkala jsem čehokoliv!

Pandora se těší ve světě obrovské popularitě. Má mnoho příznivců a jak tomu ve světě již chodí i mnoho odpůrců. Korálky si můžete koupit jednotlivě a navlékat na náramky. Náramek si tak můžete vytvořit zcela podle svých představ. Můžete si na něm zaznamenat vzpomínky z letošní dovolené, významné životní okamžiky, a nebo si jen vytvořit náramek zcela podle svého vkusu. Sama budete překvapená, že ve Vás dřímá designér.

Podobnému konceptu se dnes věnuje spousta šperkařských firem. Mezi těmi nejznámějšími si dovolím jmenovat např. Morellato, Trollbeads, Chamilia, Soufeel nebo také Swarovski. Morellato potěší zejména všechny dámy, které mají alergii na stříbro, jelikož korálky jsou vyrobeny z chirurgické oceli. Chirurgická ocel také nepodléhá černání, tolik charakteristickému pro stříbro. Swarovski nabízí korálky kompatibilní s Pandora i Morellato náramky. Jejich korálky jsou bohatě osázeny oslňujícími krystaly různých velikostí a tvarů, a jsou rovněž zhotoveny z oceli.

Můj tip pro Vás: na trhu dnes existuje skutečně rozmanitá nabídka korálků. Některé nesou jména významných značek a některé ne. Takže proč si nenamíchat náramek podle své chuti bez ohledu na značky? Proč nedoplnit svůj náramek např. Swarovski pavé krystalovými korálky?

 

              

ZPĚT na přehled všech článků