Příběh značky Pandora


Kde se vzala, tu se vzala, najednou je všude. Šperkařské značky jako Cartier nebo Tiffany jsou stálicemi na hvězdném nebi, avšak najednou jim konkuruje kdysi neznámá značka Pandora. Pojďme se tedy spolu podívat na její strastiplné začátky, první úspěchy a závěrečný tah na bránu, který jejich šperky dostal do šperkovnic mnohých z nás. Proč milióny lidí stojí nekonečné hodiny ve frontách jen proto, aby ulovili nejnovější kousky?

                                                                               

Manželský pár Per a Winnie Enevoldsenovi se zamilovali do Thajska. Při jedné ze svých cest objevili zajímavé šperky. Rozhodli se několik kousků nakoupit a začít je prodávat v Dánsku. Roku 1982 byl založen první obchod. Šperky okamžitě zaujali a manželský pár se za krátkou dobu věnoval zejména velkoobchodním aktivitám. Neotřelý styl se těšil velké oblibě. Již za pět let po otevření obchodu, roku 1987, došlo k transformaci jejich obchodních aktivit a první designér se dostal ke slovu. Roku 1989 společnost Pandora otevřela svou první továrnu na šperky v Thajsku.

Roku 2000 přišla Pandora s novým konceptem. Začali vyrábět unikátní stříbrné a skleněné korálky, které si zákazníci mohli nakoupit a sestavit si tak svůj jedinečný stříbrný náramek. Obrovský boom na sebe nenechal dlouho čekat. Původně rodinná firma roku 2003 dobyla USA a roku 2004 Austrálii a Německo. Zákazníci byli novým konceptem doslova uchváceni. První manufaktura již zdaleka nedostačovala na výrobu, takže v několika následujících letech museli postavit hned několik továren.

                                         

V některých domácnostech si dnes již neumí představit dárky bez Pandory. Ať už na Vánoce, narozeniny či jiná důležitá životní jubilea bílá papírová taška s růžovou mašlí nesmí chybět. Pandora se rychle přizpůsobila poptávce. Pro novopečenou maminku nabízí korálek ve tvaru kočárku nebo miminka. Milovanou babičku potěší korálek ve tvaru srdce. Každá nositelka si může vytvořit jedinečnou kolekci. Je na každém, jak chce svůj náramek sestavit. Někdo si každým korálkem připomíná důležité životní momenty a náramek potom střeží více než rodinné album. Někdo si chce vytvořit neotřelý a nápaditý doplněk ke svému každodennímu outfitu. Představivosti se meze nekladou. Díky Pandora náramku tak ženy mohou mít konečně nejen moderní a líbivý šperk, ale zejména šperk, který podtrhuje jejich osobnost a vyjadřuje jejich individualitu.

                                                                    

Pandora určitě svou existencí potěšila také zástup příslušníku mužského pohlaví. Ti si při každé příležitosti lámali hlavu čím obdarovat manželku, možná i milenku, maminku a ti snaživější i dceru. Možná nějakou knihou, nebo hezkým šperkem, lístky do divadla…? Pandorou! Ta je tu totiž pro každého. Šperky jsou ručně vyráběny s vysokým důrazem na detail a kvalitu. Můžete si koupit cenově dostupné stříbrné korálky nebo investovat do zlatých korálků.

ZPĚT na přehled všech článků