Užitečné rady pro začínající sběratele Pandora šperků


Ne každý, kdo dostane náramek Pandora k svátku či narozeninám, ví jak s ním zacházet - je zde široký výběr různých druhů, tvarů a využití. Právě pro všechny nováčky jsem sepsala pár užitečných rad, které byste v začátcích mohli potřebovat.

Popularita Pandora náramku a korálků spočívá v hodnotě každého korálku, jenž má osobní kouzlo především pro jeho nositelku. Korálky své nositelce připomínají významné příležitosti či pro ni mají osobní význam. Společnost Pandora uvádí na trh několikrát ročně novou kolekci korálků a šperků.

JAK FUNGUJE PANDORA NÁRAMEK?

1. Nejdříve je potřeba si vybrat náramek, na který budete navlékat korálky. Nahoře je vyobrazený nejpopulárnější model typického Pandora náramku. V dnešní době máte na výběr různé typy stříbrných, kožených a zlatých náramků.

 

2. Máte-li vybrán náramek, tak pokračujete výběrem korálků. Korálky můžou být skleněné z benátského skla Murano, stříbrnézlaté či velmi oblíbené z kolekce Pandora ROSE a Pandora SHINE (více informací k těmto kolekcím najdete na konci článku). Aby jste zabránili pohybu korálků po celé délce náramku, tak je potřeba na závity v středové části náramku umístit stoppery, neboli klipy. Náramek pak budete mít rozdělen do tří symetrických sekcí a navíc zabráníte sklouznutí korálků na spodní část zápěstí. V nabídce jsou nyní i stoppery se silikonovou gumičkou, jenž je možné umístit na náramky bez závitů. Popřípadě si můžete zakoupit samotné silikonové gumičky.

 

3. Vaši sbírku korálků můžete doplnit o visací stříbrné přívěsky či korálky s krystaly Swarovski, jenž dodají náramku šmrnc. Máte-li na náramku větší počet korálků rozhodně doporučujeme využít bezpečnostní řetízek. Bezpečnostní řetízek se umisťuje na konce náramku a při jeho sundání zabraňuje ztrátě vaši jedinečné sbírky korálků. Máte-li na náramku menší prázdná místa můžete je vyplnit pomocí spacerů, což jsou drobné stříbrné korálky za příznivou cenu.

 

JAK MŮŽETE JEŠTĚ VYUŽÍT VAŠE PANDORA KORÁLKY?

Pro dokonale sladění můžete navléci Pandora korálky a přívěsky na náhrdelník či stříbrný řetízek. Rovněž si můžete vytvořit překrásné náušnice a to pouze pomocí speciálních náušnicových háčků.


 

JAKÉ DALŠÍ PRODUKTY PANDORA VYRÁBÍ?

Společnost Pandora rozšířila svou nabídků korálků o prstýnky, přívěsky určené pro náhrdelníky a již hotové náušnice

 

PANDORA ME je kolekce s unikátními rozměry. Přívěsky z mikrokolekce Pandora ME nejsou kompatibilní s klasickými Pandora náramky či náramky jiných značek. Stylová kolekce drobných přívěsků se navléká výhradně na tenký náramek ze stejné kolekce. V případě, že jste majitelkou náramku Essence (kolekce Essence se již nevyrábí), jsou přívěsky kompatibilní i s tímto náramkem. Krom náramků a drobných přívěsků v této kolekci najdete také miniaturní peckové náušnice, jenž se prodávají jednotlivě a nikoli po páru. Šperky z kolekce Pandora ME jsou vyrobeny ze sterlingového stříbra a drahých kamenů či minerálů. 

 

Pandora REFLEXIONS se od klasických náramků a korálků liší již na první pohled. Náramky jsou ploché s jemnou texturou z proplétaných oček. Korálky na náramek jsou ve tvaru "klipu", který lze na náramek jednoduše nacvaknout, a to i při zapnutém náramku. Nasazování a zapínání je tedy daleko jednodušší, než tomu je u klasických Pandora korálků a přívěsků, u kterých je nutné celý náramek rozepnout a samotné korálky na náramek našroubovat. Klipy mají uvnitř silikonovou gumičku, díky které na náramku pevně drží na místě. Ani tato kolekce není ochuzena o bezpečnostní řetízek, díky kterému se nemusíte o Vaší cennou sbírku bát. 

 

A nesmíme opomenout kolekci Pandora SHINE, jenž je odrazem luxusu a elegance. Šperky z této kolekce jsou vyrobeny ze stříbra a jsou pozlaceny 18karátovým zlatem. Kolekce Pandora ROSE je hitem již několik let. Šperky jsou vyrobeny z unikátní směsi kovů v teplé romanticky růžové barvě. U obou těchto kolekcí můžete vybírat ze široké nabídky náramků, náhrdelníků, přívěsků, náušnic i prstenů.

 

 

 

 

 

 

ZPĚT na přehled všech článků