Pandora kolekce babí léto 2019


Léto je již v plném proudu a jeho konec se neúprosně blíží. Před nástupem uplakaného podzimu budeme mít šanci užít si posledních teplých dnů. Toto období se lidově nazývá babí léto. Babí léto přináší pohlazení slunečními paprsky během dne a lehké mrazíky v nočních hodinách. U Pandory babí léto přináší novou kolekci. Kolekce Pandora Babí léto 2019 se objevila na prodejních pultech a e-shopech 18. července 2019.

Babí léto u Pandory se nese ve znamení utužování přátelství. Můžeme se těšit na vtipné korálky a přívěsky, které rozšíří klasickou kolekci Pandora Moments a několik přívěsků na náramky Reflexions.


Kolekce Babí léto nám přináší nového kamaráda do sbírky. Jmenuje se Dino the Dinosaur. Dino vůbec není hrozivý, jak by se mohlo podle jeho jména zdát. Podobně jako ostatní Pandora korálky s malými kamarády i Dino se pýšní jemným uhlazeným zpracováním. Jak tomu u Pandory bývá zvykem, korálek je dotažen do nejmenších detailů. Dino vyzařuje lásku a jeho tlapy jsou ve tvaru srdíček. Dinosaurus Dino se bude skvěle vynímat na Vašem náramku hned vedle Nosorožce Rina.

Přívěsek Nejlepší přátele Srdce s klíčem se skládá ze dvou samostatných komponentů, které lze důmyslně propojit. Přívěsek můžete nosit na jednom náramku, nebo se o něj podělit s přiznivou duší Vašeho srdce. Kdo má klíč od Vašeho srdce? Díky tomuto jedinečnému přívěsku, můžete osobě pro Vás důležité naznačit, co pro Vás znamená. Ploché srdíčko nese nápis BEST – nejlepší. Na klíči najdete nápis FRIENDS – přátelé. Ve chvíli, kdy vložíte klíč do otvoru v srdci, přívěsek nese jasné poselství „Nejlepší přátelé“. Srdíčko má také spoustu prostoru pro vygravírování osobní zprávy.

BFF je často používanou zkratkou hlavně u mladších generací. BFF znamená Best Friends Forever v překladu „Nejlepší přátelé navždy“. Přívěsek je zdoben malým fuchsiovým krystalem a několika elegantními přívěsky ve tvaru sdrce a různě zpracovaných písmen. Přívěsek potěší všechny fanynky kombinace růžovozlatého a stříbrného kovu.

„Přátelé jsou rodina, kterou si sám vybereš“ je sentimentální nápis vyrytý na stříbrném Pandora přívěsku Friends are Family. Závěs je ozdoben jemnými srdíčky. Samotný přívesek má na zadní straně prostor pro Vaši personalizovanou vygravírovanou zprávu. Popřípadě si můžete nechat vyrýt jména svých přátel. Nápis Family je zdůrazněn černým vysoce lesklým smaltem.

Motivům přátelství vzdává hold i další přívěsek zobrazující přátelství mezí dinosaurem Dino a motýlem. Přívěsek je zdoben rytým nápisem: „Naše přátelství nikdy nevymře“ a malým srdíčkem. Závěs je enkrustován několika býlími třpytivými krystaly. Motýl je obarven oranžovým smaltem. Přívěsek naznačuje, že neobvyklá přátelství mezi rozdílnými lidmi, nejsou odsouzeny k záhubě.

Třetím přívěskem s dinosauřím motivem je Pavé Dinosaurus. Tento přívěsek je vyroben ze dvou částí. Malý roztomilý dinosaurus je obložen broušenými zirkonky po celé ploše a je doplněn kulatým přívěskem. Přívěsek je ozdoben miniaturním růžově smaltovaným motýlem a nápisem: „You are my ext ROAR dinary friend“. Designéři v Pandoře u tohoto přívěsku předčili sami sebe a opravdu se snažili. Na první pohled nesmyslný nápis v sobě schovává slovní hříčku „You are my extraordinary friend“, v překladu do češtiny tedy: „Jsi můj mimořádný přítel“.


Pandora kolekce Babí léto dále přichází se zcela novým fascinujícím typem náramků. Nové Pandora Shine Moments náramky vznikly sloučením již známých náramků Bangle a klasického Pandora Shine hadovitého náramku. Část s hadovitým řetízkem je zlacena 18ti karátovým žlutým nebo růžovým ztlatem a na obou koncích z vnitřní strany dekorována malými srdíčky. Flexibilní hádek je jednoduchým očkem spojen s postranními neohebnými částmi stříbrného Bangle náramku. Uzávěr náramku je kulatý a pozlacen stejnou barvou jako hadovitý řetízek.

Pandora Moments Three Link Bangle přináší innovativní řešení po všechny příznivkyně kombinace různobarevných kovů. Na náramku budou vypadat skvěle filigránové stříbrné korálky, jejichž středem bude prosvítat zlacená část. Bát se nemusíte ani odvážnějších kombinací stříbrné a zlaté barvy, které lze osvěžit barevnými Murano skleněnými korálky. Pokud preferujete spíše nadčasovou eleganci, vybírat můžete z nepřeberného množství korálků z kolekce Pandora Shine, které jsou všechny pozlaceny 18ti karátovým žlutým zlatem. Podobně i kolekce Pandora Rose má širokou nabídku a s každou novou kolekcí se těší několika novinkám.


Další nové přírůstky v Pandora rodině jsou korálky, které potěší hlavně nadšené cestovatelky. Některé korálky nejsou dostupné po celé Evropě, ale pouze ve vybraných zemích. O dostupnosti korálků se radši ujistěte u svého prodejce.

Pandora korálek Větrný mlýn se dočkal svého nástupce. Ty, které Pandora Moments pravidelně sledují, si jistě vybaví starší korálek zpodobňující větrný mlýn, jehož výroba byla již ukončena. Tento korálek má mnoho roztomilých detailů. Kromě krásné propracované a srdíčky ozdobené větrné vrtule, korálek upoutá také detailem roubených stěn a kytiček v předzahrádce. Větrné mlýny jsou jednoznačně symbolem Holandska, avšak setkat se s nimi můžeme i v jiných evropských zemích, kde se hojně stavěli již od 12. století. Věděli jste, že v České republice se s nimi lze setkat hlavně na území Moravy? S novým přívěskem se můžete vydat na výlet za tuzemskými větrnými mlýny. Korálek Větrný mlýn by měl být dostupný na většině evropských pultech, avšak v Británii a Itálii jej budete hledat marně.

Také stříbrný přívěsek Pandora Vítězný oblouk se dočkal svého nového hávu. Bitevní scény, které zdobí stěny skutečného oblouku na konci ulice Champs-Élysées v Paříži, jsou nahrazeny třpytivými broušenými zirkony. Památník Arc de Triomphe je jednou z nejnavštěvovanějších památek ve Francii. Hned po Eiffelově věži míří proudy turistů právě sem. Přívěsek je skvělou vzpomínkou na Vaši romantickou dovolenou v srdci Paříže. Závěs přívěsku je zdoben malým zoxidovaným srdíčkem. Pandora logo je vyryto do podstavy přívěsku. Tento dokonalý suvenýr se dá zakoupit ve Francii, Belgii a Finsku. K dostání bude zřejmě také v dalších evropských krajinách. Podobně jako u korálku Pandora Větrný mlýn, ani Vítězný oblouk nebude na prodej ve Spojeném království a Itálii.

Nádherně zpracovaný přívěsek Pandora Notre Dame zosobňuje průčelí chrámu. Gotická rozeta stojící uprostřed západní fasády je vyplněná několika broušenými zirkony. Podobně i postranní menší rozety jsou vyobrazeny každá jedním velkým zirkonem. Bohužel kvůli nedávnému požáru, dnes není možné katedrálu Notre Dame navštívit. Katedrála je však stále jedním z důležitých symbolů Paříže, tudíž se jedná o poměrně hezký suvenýr z dovolené v nejnavštěvovanějším evropském městě.

Korálky z obrázku nahoře patří do kolekce tzv. China Exclusiv. Jedná se tedy o korálky dostupné výhradně na čínských prodejních pultech. Pokud se Vám některý líbí a chtěli byste ho na svém náramku, nezbývá než vyrazit do Číny na nákupní dovolenou.

Posledním korálkem, který není celoplošně v prodeji je Pandora Rose Spiritual Dreamcatcher. Korálek již bylo možno zakoupit v jeho stříbrné podobě. Jedná se tedy o stejné zpracování jen v růžovozlatém provedení. Korálek je možno zakoupit kdekoliv kromě Spojeného království.

Za zmínku stojí i další korálek Pandora Moments. Jedná se o znak, který zejména mladší generace dobře zná a jistě ho i denně používá. Pandora Moments Hashtag Symbol rozšiřuje již stávající kolekci stříbrných písmenek.

Rodina Pandora Reflexions se v kolekci Babí léto rozrostla také o Hashtag symbol a nové klipy s písmenky. Pandora Reflextion stříbrné klipy ve tvaru písmenek se honosí elegantními embosovanými liniemi po celém svém povrchu. Chladný stříbrný vzhled tak bude příjemně kontrastovat s bohatou texturou náramku Reflexion.

Příjemně překvapily zejména korálky a přívěsky s tématikou přátelství. Pandora zaujala hned několika důmyslnými nápady. Jak Přívěsek Nejlepší přátele Srdce s klíčem tak vtipný nápis na přívěsku s Dinosaurem Pavé. Právě Pandora přívěsek Dinosaurus Pavé patří jednoznačně ke kouskům, na které se zaměřím při mém příštím nákupu. Podobně i přívěsek s nápisem „Přátelé jsou rodina, kterou si sám vybereš“ vypadá jako perfektní dárek k narozeninám pro kamarádky sběratelky Pandory.

Zaujala Vás tato kolekce? Který korálek zřejmě rozšíří Vaší sbírku? Pořídili jste si Pandora Reflexion náramek?

ZPĚT na přehled všech článků