Pandora kolekce ke dni Matek I.


Ve světě je již kolekce ke Dni matek v prodeji, ale v Čechách si ještě pár dní musíme počkat. Takže pro všechny, které právě neplánují výlet do blízkého Německa či Rakouska, přináším menší ochutnávku novinek, na které se můžeme těšit. Letos na sebe Pandora může být skutečně hrdá. Do prodeje se dostane spousta nových kousků. Novinky do svých kolekcí si mohou dokoupit zejména sběratelky Rose, Essence, Shine a Disney kolekcí.

Kolekce přináší již zažité romantické motivy srdce a hlubokých vyznání jak v podobě obvyklých přívěsků na náramek tak i výjimečných šperků. Zahrnuté jsou také motivy svatební, hobby a několik dekorativních dárkových setů. Jak jsem již vzpomínala dříve, zkrátka nepřijdou ani skalní fanynky Disény kolekce. Obzvláště líbivé jsou šperky s motivem mašle. Mašle se sice již několikrát objevila, tentokrát se jí však dostalo nového looku. Osobně se musím přiznat, že se jedná o velice líbivý setík, který si ve své kolekci dokážu představit.

Dovolte mi začít od tzv. stavebního kamene téměř všech sběratelek Pandory. Správná volba náramku podtrhne krásu vašich korálků. Pryč jsou doby, kdy Pandora prodávala pouze několik náramků na výběr. Dnes si můžete vybrat z rozmanité škály druhů, materiálů i barev.

První bych vám ráda představila náramek Rozkvétající srdce z limitované edice. Náramek vypadá jako klasický Bangle, ovšem běžný klips jako zapínání nahradil sladký visací zámek ve tvaru srdce s motivem bujného kvetoucího keře. Na náramku je vygravírovaný nápis „Love makes family“ (Láska dělá rodinu). Náramek je již nějakou dobu v prodeji na pultech v Anglii, kde slaví Den Matek dříve a je o něj obrovský zájem. Však posuďte sami. 

Dalším milým překvapením je náramek Bangle s visícím zámkem ve tvaru srdce, do kterého si můžete uložit malé medailonky. Srdce je po celém obvodu bohatě zdobeno broušenými bílými zirkony.

                                                            

V minulosti se již objevilo několik sérií medailonků, které si do těchto rámečků můžete uložit. Tohoto roku Pandora tuto kolekci rozšířila ještě o malinká písmenka, ze kterých si můžete vytvořit např. své jméno nebo jméno své drahé polovičky.

                                                                                     

Po krátké odbočce k medailonkům bych se ráda vrátila zpět k náramkům. Jako každý rok, ani tentokrát nechybí jeden model pro milovnice klasiky. Náramek má posunovací uzávěr a je zdoben zirkony s jemným nádechem šmrcovní zlato-žluté barvy.

                                                          

Letošní kolekce přívěsků a korálků přináší nový vítr na prodejní pulty. Po rozšíření oblíbeného balónového korálku z jarní kolekce se můžeme těšit na nové motivy. Barevná škála kolekce se pohybuje mezi jemnou růžovou, lila a fialovými tóny. Také přívěsky s rodinnou tématikou se dočkali nového líbivého rozšíření. Přívěsky na oslavu mateřství jsou letos detailně propracované. Všechny nesou jasné poselství o důležitosti matek v našem životě. Některé jsou ozdobeny nápisem MOM, jiné spíše symbolicky poukazují na silné a výjimečné pouto, které se svými maminkami máme.

                                                                    

Přívěsek ptáčka s maminkou vám připomene všechna ta povzbudivá pohlazení vaší maminky, když vám bylo nejhůře. A to pevné objetí, když jste měli pocit, že je celý svět proti vám, ale vaše maminka stála po vašem boku a vždy věřila, že vy jste ti nejlepší a dokážete i nemožné.

Korálek Rozkvétající srdce, který pochází ze stejné edice jako náramek Bangle zmiňovaný nahoře, není zapotřebí uvádět mnoha slovy. Klasický a přesto krásně zdobený korálek ve tvaru srdce s filigránovým keřem má po straně vygravírovaný nápis „Love makes Family“.

Velice povedeným přívěskem je Perfektní domov. Nápaditý design otevíracího domečku, který je vyveden do nejmenších detailů, jako jsou růže na přední zahrádce. Nápis „Home is where MOM is“ (Domov je tam, kde je máma) nepotřebuje žádné další vysvětlení. Snad jen pokud vaše maminka neumí anglicky, jednoduchý překlad bude stačit, abyste ji dojali k slzám.

Kulatý korálek s glazurou v jemně pastelových odstínech potěší všechny příznivkyně barevných veselých korálků. Vynikající pár bude tvořit s novým Murano korálkem. Růžovo fialková kombinace rozvíří barevný festival na každém náramku.

Zajímavou součástí kolekce jsou i korálky pro novomanželky. Samozřejmě radost udělají i ostatním manželkám. Manželství je velkým okamžikem v životě většiny žen. Jedním „ANO“ tak definitivně změní svůj dosavadní způsob života. Letos se po dlouhé době objevili opět přívěsky k příležitosti různých narozenin, výročí a jiných životních jubileí. Všechny jsou vykládané čirými zirkoniemi a krásně se třpytí na světle.

                                                                                

V další části vám představím kolekci Shine. Pandora si při příležitosti Dne Matek opravdu dala záležet a vytvořila několik vskutku luxusních přívěsků pro obzvláště milované maminky. Korálky jsou zlacené 18 karátovým zlatem a doplněné spoustou miniaturních detailů, které z nich vytváří neodolatelné kousky.

                                                                                          

Kolekce Rose Gold samozřejmě nesmí chybět. Letos se sběratelky růžového zlata určitě potěší nad záplavou nových možných přírůstků do jejich kolekcí. Za zmínku stojí zejména jemně opracovaný filigránový korálek se stane třešničkou na dortu nejednoho náramku. Nového pláště se dočkal také populární korálek Matka a dcera. Přívěsek se skládá ze dvou částí, takže si jej maminka s dcerou mohou rozdělit. Fanynky kolekce z růžového zlata se také konečně dočkali medailonu pro petits přívěsky.

                                                               

ZPĚT na přehled všech článků