Swarovski šperky

Slovo Swarovski je synonymem pro bižuterii a šperky té nejvyšší kvality. Šperky Swarovski dobyly celý svět a pyšní se jimi každý, kdo má smysl pro krásné věci a komu jsou šperky a bižuterie blízké.

 

SWAROVSKI HISTORIE 

K tomu, aby se firma, v jejíž nabídce se nacházejí šperky a bižuterie stala světově proslulou a žádanou, však vede velmi dlouhá cesta. Vše začalo roku 1895 ve Wattens v Rakousku, kde pan Daniel Swarovski založil svou firmu.  Daniel Swarovski se narodil v roce 1862 v malé vesničce zvané Jiřetín pod Bukovou, nedaleko Jablonce nad Nisou. Mnoho zkušeností získal získal ve Vídni, kam ho jako 21-letého vyslali. V roce 1892 si nechává patentovat svůj brusný stroj a za pomocí kapitálu svého zákazníka začíná výrobu v Čechách. V Čechách je konkurence vysoká a také zde byl nedostatek vody potřebné pro pohánění brusných strojů, proto se D. Swarovski rozhodl přesunout výrobu do Rakouska. Swarovski nechce být závislý na dodavatelích surového skleněného materiálu z Jablonecka, a proto si staví vlastní sklárnu. Rozvoj společnosti Swarovski je zbrzděn pouze 2. světovou válkou. V roce 1956 Daniel Swarovski umírá a vedení firmy se ujímá jeho syn, který se zaslouží o rozšíření nabízeného portfolia o křišťálové lustry.

 

SWAROVSKI KŘIŠŤÁL

Swarovski je pojem, který je ve šperkařství velmi často používán. Na konci 19. století si Daniel Swarovski nechal patentovat unikátní systém broušení horského křišťálu, který se používá při opracování dodnes. Dříve se pro Swarovski šperky používal horský křišťál (minerál přírodního původu). To však pouze do doby, kdy se začal křišťál začal vyrábět ze skla, tedy synteticky. Dokonalý poměr stran, brus, odraz světla – to jsou základní charakteristiky kamenů, které nesou název Swarovski. Swarovski se stal pojmem v mnoha zemích po celém světě a stále si udržuje své příznivce díky vysoké kvalitě zpracování křišťálů. Swarovski je však pojmem i pro sběratele – typickým příkladem jsou křišťálové figurky zvířecích podob, které po jsou vysoce ceněny právě sběrateli.

 

V praxi se setkáváme s dvojím označením šperků spjatých s firmou Swarovski:

 1. Swarovski

Šperk, který kompletně celý pochází přímo z dílny společnosti Swarovski musí být označen symbolem bílo-šedé labutě.

 Swarovski-Logo

2. Swarovski Elements 

Takto označený šperk obsahuje křišťál (různého tvaru) vyrobený v dílně Swarovski patentovanou technologií. Samotný design šperku je dílem jiného návrháře či výrobce. Z dílny Swarovski pochází pouze opracovaný křišťál.

sw_elements

 

PÉČE O ŠPERKY SWAROVSKI

Výrobky pokryty Swarovskeho křišťály je potřeba čistit a udržovat obezřetně.  Zvláště tehdy, jsou-li osazeny mnoha drobnými křišťály, které jsou uchyceny lepením. Vyhnout se kontaktu s vodou se považuje u těchto výrobků za samozřejmost. Jednoznačně tím prodloužíte jejich životnost. Swarovski křišťály  jsou považovány za luxusní a jako k takovým by se k nim člověk měl i chovat.

Na co si dát pozor:
Jako u každé značky, na které se snaží přiživovat podvodníci, i při nákupu šperků Swarovski vždy můžete žádat originální certifikáty, kterými prodejce deklaruje původ daného šperku. Tento certifikát si můžete ověřit pak na stránkách
www.swarovski.com, popř. požadovat posouzení pravosti certifikátu.

 

 

Proč u nás nakupovat

  • denně aktualizovaná nabídka
  • poštovné od 25 Kč a při nákupu nad 1.500 Kč zdarma
  • zboží můžete bez udání důvodu do 30 dnů vrátit nebo vyměnit
  • k vybraným šperkům od nás obdržíte dárkovou krabičku
  • více než 3000 položek skladem
  • možnost platby kartou

Zajímavosti

JARNÍ ÚKLID - více než 100 produktů doprodáváme za akční ceny. Kompletní nabídku zlevněných produktů najdete v sekci OUTLET.

Rozšířili jsme nabídku výdejních míst - nyní si můžete objednávku vyzvednout osobně na 320 místech v ČR a SR.